Дамян Христов
Пионки на съдбата (6) (Стратегическа настолна игра с ролеви елементи за 1–7 играча
(Ръководство на играча))

Към текста

Метаданни

Данни

Година
(Пълни авторски права)
Форма
Книга игра
Жанр
  • Няма
Характеристика
  • Няма
Оценка
няма

Информация

История

  1. —Добавяне

Общи положения и основни правила

Тази игра дава възможност на участниците да изберат своя личен герой, с който да преминат през опасностите на приключенията и битките. Съществуват 12 различни класи персонажи (Елф, Джудже, Хобит, Рицар, Крадец, Магьосник и др.), всеки от които разполага с определени умения и способности, които го отличават от останалите герои. Отделно от класата, всеки персонаж се персонифицира със специфични черти (очи, коса, височина, тегло и др.), което още повече го разграничава от другите и прави този персонаж уникален.

Преди да продължим, трябва да си изясним пет понятия, които са основни за тази игра.

 

ПЕРСОНАЖ — Всички лични герои, герои, наемници и съюзници в играта се наричат просто персонажи.

ЛИЧЕН ГЕРОЙ — Това е персонаж (избран в началото) който се разиграва от играча и задължително има своя фигурка и персонажен лист.

ГЕРОЙ — Това е персонаж, който се разиграва от Водещия на играта, но може да няма фигурка и персонажен лист (например Кръчмар, Търговец). Освен това всички персонажи също се водят герои по подразбиране.

НАЕМНИК — Това е персонаж (нает от личен герой, който му плаща), който се разиграва от играча и задължително има своя фигурка и персонажен лист.

СЪЮЗНИК — Това е персонаж, който помага по някакъв начин на личния герой (с който имат някакво споразумение), но който се разиграва от Водещия на играта и задължително има своя фигурка и персонажен лист.

 

Всеки път, когато в играта се появи нов герой, наемник или съюзник, личните герои ще разберат това. Изключения има само, когато мисията на даден герой, наемник или съюзник е тайна и преждевременното му разкриването само ще развали играта.

 

Също така в тази игра много неща са оставени в ръцете на съдбата (и от там — „Пионки на съдбата“!) и доста пъти ще ви се наложи да хвърляте заровете, за да уточнявате някои детайли, както и за да разберете дали нещо се случва/не се случва. В текста винаги ще бъде указано дали да се хвърля шанс и колко (и какви!) зарове да се използват за това.