Илия Петров Енчев
Необруленото историческо предназначение на българския дух (19) (Нов начин за социално управление в защита на държавния суверенитет, идентичност, самоопределение и народно единство)

Към текста

Метаданни

Данни

Включено в книгата
Година
(Пълни авторски права)
Форма
Научнопопулярен текст
Жанр
  • Няма
Характеристика
Оценка
1 (× 2гласа)

Информация

Корекция и форматиране
Epsilon(2023)

Издание:

Автор: Илия Петров Енчев

Заглавие: Необруленото историческо предназначение на българския дух

Издание: първо

Издател: Симолини

Град на издателя: София

Година на издаване: 2022

Тип: монография

Националност: българска

Редактор: Андриана Светлинова Спасова

Коректор: Андриана Светлинова Спасова

Адрес в Библиоман: https://biblioman.chitanka.info/books/17925

История

  1. —Добавяне

„Българската перестройка“

Или „Единната Държавна Стопанска Сметка“ като начало на „Българският Нов жизнен формат“ много преди Горбачёвската, стана едно, макар и незавършено демократично начало, което ни показа правилния път и нуждата за следващия, много по-важен етап в демократичния процес, а именно необходимостта от идеологическата ДЕполитизация като успешен завършек на вътре-държавното, истински демократично, социално преустройство!

depolitizatzia.jpg

Вътре-държавното преустройство изисква и налага необходимостта от идеологическата деполитизация за по-добри социални отношения, възвисили моралът и благосъстоянието на народа. Конституционно гарантиращи мир и истинската свобода в света.

Промяна, нужна за щастието и благоденствието на Микрокосмоса в Макрокосмоса на планетата.

Неспокоен и буден е Българският народ, това го доказват многото факти от историята ни, това го доказа и духът на Народа, макар недоосъзнал, но приел тогава реформата, която нарекох „Балкански синдром“ на „Единната Държавна Стопанска Сметка“, а с този труд и името „Българският Нов жизнен формат“!

Нуждата от завършека на „Българският Нов жизнен формат“, или „Българската перестройка“ се наложи още по-силно от необходимостта за стабилност не само в икономиката, но и стабилност във вътре-социалните деполитизирани отношения в Държавата.

Именно сега в противовес на глобалната Евроколонизация.

Която няма бъдеще заради ултрадесния тоталитаризъм и неонацистки централизъм.

„Българският Нов жизнен формат“, символично като „Балкански синдром“ на „Единната Държавна Стопанска Сметка“, остана незавършен етап от живота ни, защото предстоеше най-трудното, а именно:

Конституционно узаконяване на Приемственост, т.е. пълна и строга забрана намесата на личните убеждения, вери и произход, в социалните отношения и дейност, което значи промяна на морала, съзнанието и стария начин на мислене на народа.

Промяна в мирогледа на българския народ като многоетническа общност, а с това като пример за промяна на човешката общност на планетата като цяло.

Конституционно деполитизиране на старите социални, култ-групирани форми на отношения и отживели своето време, аматьорски деконсолидиращи отношенията ни терминологии като:

политика, партии, коалиции, течения, секти, прослойки и прочее и заменени с думите: единност, консолидация, приемственост, талантливо ръководство, талант — ръководител! Защото цялото многоетническо население — българи, ще трябва да вземе активно участие в строителството на талантливото ръководство, не само в своята Родина, но и като пример в изграждането на мирния живот на Планетата.

Но всичко това не въз основа на субективно личните, култ-идеологически или култ-религиозни, котерийни увлечения, както е в момента, а въз основа на съвършено нови деполитизирани форми в социалните отношения, изискващи Мирен живот чрез разбирателство, консолидация и приемственост сред мултисубективните ни, по-горе упоменати, природни разлики.

От всичко това става съвършено ясно за необходимостта от: