Метаданни
Данни
- Серия
- Връзки в Ел Ей (2)
- Включено в книгата
- Оригинално заглавие
- Obsession, 1998 (Пълни авторски права)
- Превод отанглийски
- Валентина Рашева, 1998 (Пълни авторски права)
- Форма
- Роман
- Жанр
- Характеристика
-
- Няма
- Оценка
- 3,6 (× 5гласа)
- Вашата оценка:
Информация
- Сканиране
- helyg(2011)
- Корекция
- МаяК(2015)
- Форматиране
- hrUssI(2015)
Издание:
Джаки Колинс. Мания
Американска. Първо издание
ИК „Хермес“, Пловдив
Редактор: Антон Баев
Коректор: Ева Егинлиян
ISBN: 954-459-565-1
История
- —Добавяне
Петнадесета глава
Следователят Тучи се обади на съпругата си, Фей, и й съобщи, че точно както е очаквал, районът около къщата на Сали Т. Търнър се превръща в истински цирк заради медиите. Имаше телевизионни камиони с новинарски екипи, репортери и тълпи хора, които просто висяха по улицата. Цялото това множество се държеше настрана чрез полицейски ограждения, над квартала кръжаха хеликоптери, а телефонът в къщата не спираше да звъни. Макар да беше късно през нощта, новината светкавично се бе разпространила.
Тучи тихо изруга. Тази вечер със сигурност щеше да остане без вечеря, най-много да мине с някаква пица от близките закусвални, а той мразеше да измъчва стомаха си по този начин.
До полунощ полицейският фотограф вече бе приключил със зловещата си задача и експертът от съдебна медицина се захвана със своята. По-късно обезобразеното тяло на Сали бе поставено на носилка и откарано с линейка към моргата, където щеше да се извърши аутопсията и да се събере допълнителна информация.
Когато санитарите от линейката натовариха тялото на Сали в колата, тълпата отпред буквално побесня, всички истерично крещяха името й. Една мисъл неволно мина през ума на следователя: дали убиецът не е сред тях и гледа всичко… чака… наслаждава се на резултата.
Фактите, както ги знаеше следователят Тучи, бяха следните: нямаше видими следи от проникване с взлом, което значеше, че Сали е познавала своя убиец и вероятно лично го е пуснала в дома си. Сигурно се е чувствала спокойна с него — ако наистина става дума за мъж, — защото го е въвела в дневната, а след това край басейна. В мивката зад бара Тучи бе открил две набързо измити чаши. Веднага ги сложи в найлонов плик и ги изпрати в лабораторията за експертиза.
„Значи, разсъждаваше следователят, който и да е бил убиецът, той е влязъл през парадния вход, Сали го е посрещнала, пийнали са по нещо заедно, минали са към задния двор и после, по някаква неизвестна причина, убиецът е побеснял и я е намушкал смъртоносно няколко пъти.“
„Прислужникът вероятно е тръгнал към къщата да види откъде идва този шум, защото според съседите музиката свирела изключително силно, а кучетата лаели непрекъснато. На път към къщата Фру, прислужникът от азиатски произход, е срещнал убиеца, който го е застрелял от упор в лицето — това показва, че Фру е щял да го (или да я) разпознае.“
През последните два часа Тучи многократно се бе опитвал да се свърже със съпруга на Сали, Боби Скорч. Той явно беше в колата си някъде по пътя от Вегас, където имал участие. Мобифонът му бе изключен и той очевидно нямаше как да бъде достигнат в момента.
Тучи се зачуди дали Боби е убил жена си. Това нямаше да е първия път, когато мъжът се оказва виновен в престъплението. Може би Боби Скорч се е върнал по-рано от участието си, скарал се е със Сали, убил я е с ножа, после се е върнал в колата, потеглил е нанякъде и се готви да се появи по-късно — в ролята на смазан от мъка съпруг. Подобен сценарий не беше за отхвърляне.
Тучи седеше до масата в кухнята и си водеше подробни записки. Прочут беше с акуратността си в тази област и обичаше да е сигурен, че нищо не е било пропуснато.
Някъде измежду парченцата на този пъзел се криеше отговорът и той бе твърдо решен да го намери.