Метаданни
Данни
- Серия
- Ледоразбивачът (1)
- Включено в книгата
- Оригинално заглавие
- Ледокол. Кто начал Вторую мировую войну? (Неофантастическая повесть-документ), 1994 (Пълни авторски права)
- Превод отруски
- , 1996 (Пълни авторски права)
- Форма
- Документалистика
- Жанр
- Характеристика
-
- Адолф Хитлер
- Втора световна война
- Йосиф Сталин
- Теория на конспирацията
- Условно-алтернативен сюжет
- Фашизъм — комунизъм — тоталитаризъм
- Шпионаж
- Оценка
- 5,2 (× 32гласа)
- Вашата оценка:
Информация
- Сканиране, разпознаване, корекция и форматиране
- divide(2011 г.)
Издание:
Виктор Суворов. Ледоразбивачът
Трето издание
Превод: Борис Мисирков, Надя Чекарлиева
Художник: Михаил Танев
Формат: 32/84/108
Печатни коли: 23
Издателство „Факел експрес“, 2001 г.
ISBN: 954-7772-10-1
История
- —Добавяне
4
През 1921 година Ленин въвежда Новата икономическа политика — НЕП. В тази политика нямало нищо ново — това си бил добрият стар капитализъм. Комунистите искали да запазят властта си и били готови на всякакви отстъпки, включително и да въведат елементи на свободния пазар. Прието е да се смята, че Кронщад и Тамбов са главните причини, които подтикнали Ленин да въведе елементи на свободния пазар и да разхлаби идеологическата примка на врата на обществото. Аз смятам, че причините трябва да се търсят по-дълбоко: през 1921 година Ленин е разбрал, че Първата световна война не е предизвикала световна революция. Трябвало, както препоръчвал Троцки, да се премине към перманентна революция, тоест да се нанасят удар след удар по слабите звена на свободното общество и същевременно да се подготвя Втората световна война, която ще донесе окончателното „освобождение“. Непосредствено преди въвеждането на НЕП-а през декември 1920 година Ленин казал за световната война: „нова такава война е неизбежна“.
И пак се сещам за Хитлер. Не го защитавам, просто констатирам, че през 1920 година той не говорел публично за неизбежността и желателността на Втората световна война. А ето една декларация на Ленин от онова време: „Завършихме една поредица от войни, трябва да се готвим за втората.“ Тъкмо заради това се въвежда НЕП-ът. Мирът е почивка между две войни. Така казва Ленин, така казва Сталин, така казва „Правда“. НЕП-ът е кратка почивка преди бъдещите войни. На комунистите им е необходимо да потегнат страната си, да укрепят и консолидират своята власт, да развият свръхмощна военна промишленост и да подготвят населението за бъдещите войни, сражения и „освободителни походи“. И те тъкмо това вършат.
Въвеждането на елементи на свободния пазар далеч не означавало отказване от подготвянето на световната революция и на Втората световна война, която трябвало да породи такава революция. Още следващата година бил създаден Съюзът на съветските социалистически републики — СССР. В декларацията за образуването на СССР се заявявало, че СССР е само първата решителна крачка към създаването на Световна съветска социалистическа република: предвиждало се броят на републиките да се увеличава, докато целият свят не влезе в състава на СССР.
Декларацията за образуването на СССР представлявала открито и директно ОБЯВЯВАНЕ НА ВОЙНА НА ЦЕЛИЯ ОСТАНАЛ СВЯТ. Тази декларация е в сила до ден-днешен. Никой не я е отменял[1]. Между книгата на Хитлер „Майн кампф“ и декларацията има разлика. Хитлер е написал книгата си по-късно и тя е израз на личното становище на един човек: МОЯТА борба. Декларацията за образуването на СССР е официален документ за главната цел на една огромна държава: да разруши и подчини всички останали държави в света.