Метаданни
Данни
- Серия
- Пътуване извън тялото (1)
- Включено в книгата
- Оригинално заглавие
- Journeys Out of the Body, 1971 (Пълни авторски права)
- Превод отанглийски
- Светла Хайтова-Ифандиева, 1992 (Пълни авторски права)
- Форма
- Разни
- Жанр
-
- Няма
- Характеристика
- Оценка
- 5,7 (× 15гласа)
- Вашата оценка:
Информация
- Сканиране, разпознаване и корекция
- Коста Борисов
Източник http://bezmonitor.com
Иглика Богоева, предпечатна подготовка
ПЕЧАТ ДФ „ЛОВЕЧ-ПРИНТ“, 1992 г.
История
- —Корекция
КРАТЪК РЕЧНИК
Бушуващите страсти: Моментно усещане за „нечия“ атака в съзнанието в момента на започване на вибрационното състояние.
Техника на броене: Метод за постигане на пълно отпускане (релаксация) чрез употреба на аудиорегулиращи записи. Регулирането осигурява релаксацията, като се брои наум от едно до двайсет.
Частична релаксация: Обикновен метод за постигане на отпускане чрез заповеди наум към всяка част от тялото, една по една.
Точка на задържане: Когато се достигне до състояние на пълна физическа релаксация, а съзнанието е изцяло будно. Наречено е така, защото това е моментът, в който човек „задържа“ да не заспи.
„К“-повикване: Продукт на аудиорегулиращите магнетофонни записи, помагащ при осигуряване на мигновено и лесно връщане към физическото тяло. Когато връщането е желано, буквата „К“ е сигналът, подаден наум, в пълно съзнание.
Издигане: Най-директният, макар и често труден метод за отделяне от физическото тяло. Техника, при която с обикновена мисъл за движение нагоре и навън се постига отделяне.
Процедура на спомена: Способи за повторно установяване или на пълна релаксация, или на вибрационно състояние чрез припомняне и усещане на подобно предишно състояние.
Отплесване на съзнанието: Феномен, който често се случва по време на процедурата по релаксацията или в точката на задържане. Преминавайки през рутинната процедура и в двата случая, мигновен луфт в концентрацията ще открие, че мозъкът мисли за напълно различен въпрос, макар и да не сънува, и ще трябва да бъде върнат към „правилния курс“.
Дишане през уста: Техника на дишането с полузатворени устни, с цел да се усили вибрационното състояние. Описано е в Глава 16.
Олющване: Техника за отделяне от физическото тяло, при която бавно се преобръщаме надолу, докато лежим по гръб, и напускаме физическото тяло. Това е най-лесният и ефективен метод, който съм открил.
Сигнал за връщане чрез физическо движение: Най-надеждният метод за мигновено връщане към физическото тяло. Когато връщането е прекъснато, мисълта за физическото тяло като такова обикновено е достатъчна. Ако е необходимо моментално връщане, начинът е да опитате да раздвижите някоя част от физическото тяло (например пръст или крак).
Протягане на 90 градуса: Необясним метод за установяване на вибрационно състояние, описан в глава 16.
Техника на повикването: Един от методите, описан по-горе, за връщане и влизане във физическото тяло.
Образец на релаксация: Една от няколкото системи, използвана за постигане на физическо отпускане.
Пристигане: Способи за обратно връщане във физическото тяло от непосредствена близост. Второто тяло се движи в същата ос като физическото, след това се доближава, както дънер, влачен от водата, докато не се постигне правилно свързване.
Образец на сексуалния център: Ранен метод за подпомагане на вибрационното състояние чрез отклоняване на сексуалния нагон към други части на тялото.
Свръхсъзнание: Мисловният процес и част от личността обикновено отсъстват или са изцяло възприети от съзнанието. Описано в глава 14.
1-20/LQ: Техника за релаксация, включваща броене от едно до двадесет.